BOSTONAS – Kenijos atstovas Geoffrey Mutai Bostono maratoną laimėjo per 2 valandas, 3 minutes ir 2 sekundes – greičiausias iš visų 26,2 mylių distanciją.

Ankstesnis greičiausias 2:03:59 buvo Haile Gebrselassie 2008 m. Berlyne. Kadangi pirmadienio lenktynėse nuokalnėje pūtė stiprus užpakalinis vėjas, Mutai bėgimo tarptautinis trasos valdymo organas nepripažįsta rekordiniu.

Tačiau Mutai buvo beveik trim minutėmis geresnis už trasos rekordą, kurį tik praėjusiais metais pasiekė Robertas Kiprono Cheruiyotas.

Moterų lenktynes ​​nugalėjo Caroline Kilel, kuri užbaigė Kenijos šluotą, aplenkdama amerikietę Desiree Davila ir nugalėjo dviem sekundėmis per 2:22:36. Davila pirmavo dar paskutinėje atkarpoje Boylston gatvėje ir nubėgo greičiausią visų laikų amerikietės laiką – penkiomis sekundėmis greičiau nei 1983 m. laimėjo Joan Benoit.

Nė vienas amerikietis – nei vyras, nei moteris – nėra laimėjęs Bostono nuo Lisa Larsen-Weidenbach 1985 m.

Stenfordo absolventas Ryanas Hallas įveikė greičiausią visų laikų amerikiečio maratoną – ketvirtas finišavo per 2:04:58. Tačiau Khalido Khannouchi Amerikos rekordas 2:05:38, kaip ir Gebreselassie pasaulio rekordas, vis dar galioja dėl techninio rekordo reikalavimų, susijusių su trasa.

Kilelis ir Mutai uždirba po 150 000 USD už laimėjimą, o Mutai gauna 50 000 USD už geriausią pasaulyje ir dar 25 000 USD už kurso rekordą.

Praėjus metams po to, kai Cheruiyot sumažino trasos rekordą daugiau nei minute, bėgikai išsirikiavo Hopkintone, kai temperatūra siekė 40 laipsnių, o vėjas už nugaros – puikus maratono oras.

Providense gyvenanti naujoji Zelandietė Kim Smith pakilo rekordiniu tempu ir pirmavo moterų lenktynėse daugiau nei 20 mylių.

Keturi vyrai, tarp jų Hallas ir trečią vietą užėmęs etiopas Gebregziabheras Gebremariamas, įveikė 2:05 etapą, kuris vos prieš 12 mėnesių atrodė neįveikiamas kalvotoje Bostono trasoje.

Mutai ir Moses Mosop paskutines mylias bėgo vienas šalia kito, kol Mutai galutinai patraukė į priekį Boylston gatvėje ir laimėjo keturių sekundžių skirtumu. 19-asis Kenijos nugalėtojas per pastaruosius 21 metus, Mutai iškėlė rankas į orą ir išsišiepė; Per automobilio avariją Kenijoje šoną susižeidęs Cheruiyotas iškrito pirmoje lenktynių pusėje.

• 22 metų vyras, stebėjęs Bostono maratoną nuo daugiabučio stogo, buvo paguldytas į ligoninę po to, kai trenkėsi pro stoglangį ir nukrito į penkis aukštus. Babsono koledžo studentas patyrė rimtų sužalojimų, tačiau mokyklos atstovas sakė, kad jie nekelia pavojaus gyvybei. Pareigūnai vyro pavardės neskelbė.